+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

Yahoo Sitemap Eklemek Nasıl Yapılır?

Yahoo Sitemap Eklemek Nasıl Yapılır?

İnternette arama motorlarında verilerimizin çıkmasını hızlandırmanın en kolay yöntemi Sitemap eklemektir.  Dünyada ki en büyük arama motorlarından biriside Yahoo’dur  Yahoo’ya Sitemap nasıl eklenir?

Arama motorları genel olarak kendi sitemlerine tanıtılmış Sitemapleri hafızalarına alarak bulardan sitemizi indexlerler. Durum böyle iken site haritalarının önemi bu kadar yüksek iken bütün arama motorlarına bunları eklemeliyiz. Genel olarak bütün web sitesi sahipleri Google’a eklerken diğer arama motorlarına sitemap eklemezler ve siz bu işlemi yaptığınızda siteniz diğer rakiplerinizden önce indexleneceğinden  aramalarda daha çabuk çıkacaksınızdır.

Yahoo’ya sitemap eklemek için öncelikle kendimize bir Yahoo mail vb. bir account alıyoruz.  Daha sonra https://siteexplorer.search.yahoo.com/mysites adresine girerek My Sites menüsün altında bulunan “input” internet sitemizin adresini yazıyoruz ve Add My Site butonunu tıklıyoruz.

Daha sonra eklediğimiz sitenin bize ait olduğunu ıspatlamak için New Authenticate diyerek oradda verilen dosyayı indirip sitemizin ana dizinine yüklüyoruz. Bu yöntemi bütün yöntemi ekleyeceğimiz bütün sitelerimiz için tek tek yapıyoruz.

Sırada Ready to Authenticate linkinden istenilen dosyayı yüklediğimizi belirtip biraz bekledikten sonra (Birkaç dakika) işlem onayı alıyoruz. Sitemap dosyamızı Manage butonuna basarak ekliyoruz. Bu kısımda Explore ve Status seçenekleriyle gerekli diğer kontrolleri yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bütün işlemleri yaptığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmadan Sitemap dosyasınızı Yahoo arama motoruna ekleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İnternet Sitesi Virüsü iFrame nedir? başlıklı makalemizde iframe virüsü nedir, iframe virüsü nasıl temizlenir ve iframe virüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

17 Ocak 2017
2.777 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. İslambul dedi ki:

    Yahoo günümüzde pek önde olmayan bir arama motoru olsa da, bazen hiç beklemediğiniz şekilde size hit gönderebiliyor. Bu nedenle mutlaka yahoo’ya bu konuda anlatıldığı gibi sitemap oluşturarak göndermeniz önem arz etmektedir. Google webmastertools’dan çok bir farkı olmamakla birlikte en az o kadar da kolay.

  2. Baris dedi ki:

    Bir çoğumuz Google ve ona nispeten Yandex arama motorunu kullansa da, aslında Yahoo ve Bing gibi platformlarada yönelmemiz bizim yararımıza olacaktır. Bu makalede anlattığınız bilgiler için ayrıca teşekkür ederim. Yahoo ülkemizde çok sık kullanılmasa da USA, UK vb. ülkelerde ilk akla gelen isimlerdendir.

  3. mehmetcb dedi ki:

    Paylaşımınız için teşekkürler. Çok faydalı bir makale olmuş. Yahoo dünya genelinde daha çok asya kıtasında çok popüler bir arama motoru. Malesef avrupada ve Türkiyede kullanıcısı fazla değil. Ama biz webmasterlar için tüm arama motorlarına sitemizi kaydetmeliyiz. Mutlaka faydası olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by