+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

Web 2.0 Backlink Nedir?

Web 2.0 Backlink Nedir?

 

İnternet kullanımının artması ile beraber, internet sitelerinin sayısı da artmış, buda ziyaretçilere daha çok alternatif sunmuştur. İnternet siteleri bu alternatifler arasında önemli sitelerden olmak istiyorlarsa Web 2.0 teknolojisi mantığını uygulamak durumunda kalmışlardır.

Gelişen internet teknolojileri, web sitelerine daha çok görsellik ve daha zengin içerik sağlamıştır. Bu zengin içerik yelpazesini geniş tutan web siteleri daha çok ziyaretçi çekecek ve popülerliğini arttıracaktır. Bu da internet sitesi sahiplerine daha fazla gelir ve hit kazandıracaktır. Peki bu kadar önemli olan Web 2.0 tam olarak nedir?

Web 2.0 (veya Web 2) bloglarda, wiki’lerde, RSS ve gelişmiş internet ve paylaşım sağlayan sosyal paylaşım sitelerinde (facebook, twitter vb.) kullanılan popüler bir terimdir. Bu sitelerde başlangıçta kullanıcıların veri girişi adım adım başlamış ve giderek kullanıcılara daha çok veri yükleme sağlanmıştır. Bunlar Web 2.0’ın nimetlerindendir.

Web 2.0 nedir dendiğinde ilk başta aklımıza gelenlerden sadece iki önemli bileşen vardır. Bunlardan birincisi bilgiyi dapıtmak ve almak işlemlerini daha kolay hale getirmek için adı geçen teknolojilerin kullanılmasıdır, diğeri ise web sitesi tasarımı anlamında önemli adımlar atılan görsel zenginlik anlayışı ve değişimidir diyebiliriz.

  1. Bilgiyi dağıtmak veya Almak: Web 2.0, değişik servisler vesilesi ile web sitenizingüncel içeriğini göndermeyi kolaylaştırmak amacıyla AJAX, widget ve RSS gibi teknolojilerin kullanılmasıdır. Web siteleri kendi aralarında işbirliği yapmak için XML,SOA ve Web Service gibi teknolojileri kullanabilmektedir.
  2. Web 2.0’ın Tasarım Anlamdaki Değişimi ve Getirdikleri: Web 2.0 ile beraber web sitelerinde yaygınlaşan sadelik anlayışıyla beraber web siteleri artık daha sade görünümlü, daha kurumsal olmuştur. Kullanılan renkler ve tasarımlar genellikle ayna yansımalı, daha canlı görünümde olmakta ve internet ziyaretçilerinin beğenilerini kazanmaktadır. Daha yuvarlak köşeli kutu kullanımı ve bunun css ile sağlanması gündeme gelmiştir. Gradyen (gradient) dediğimiz degrade görsellerin kullanımı yoğunlaşmıştır ve bu da görsel etkileyiciliği olan yeni tasarım anlayışını ortaya çıkarmıştır. Web 2.0 deki güncel farklılıklar tek olarak görsel anlamında değişmemiştir, internetweb sitelerde kullanılan değişik fonlarda sadece daha sevimli ikonlara, css ile tasarlanmış ve dosya kapasitesi açısından çok küçük olan menü sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan SEO Dersleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

19 Nisan 2017
2.259 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. cihanbilgin dedi ki:

    Aslında web site sahipleri backlink konusunda seçici olmaları gerekiyor. Faydalı paylaşım olmuş teşekkürler.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by