+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı

İnternet sitelerinin daha güçlü şekilde tanıtılması, çok daha etkili bir biçimde hedef kitleye ulaşması, popülaritesinin artarak arama motoru aramalarında en üst sıralarda gelmesi için bir takım çalışmalara ihtiyaç duyulur. Bu çalışmaların geneline SEO uygulamaları denirken, tanıtım yazıları ise bu işin merkezinde yer almaktadır. Kaliteli web sitelerinden ana siteye yönlendirmeler yapılırken tanıtım yazısı içindeki anahtar kelimelerden linkler verilir. Elbette ki hedef anahtar kelimelerin de tam anlamı ile doğru şekilde belirlenmesi için uzmanların çalışmalar yapması gerekecektir. Kısacası SEO çalışmalarının kalbi olan tanıtım yazıları kapsamlı bir sürecin ardından yayınlanmaya başlanır.

Tanıtım Yazıları – Tanıtım Siteleri

Tanıtım Yazısı Kurulan internet sitelerinin kuruluş amaçlarına uygun şekilde kitlelere, kullanıcılara ulaşmaları gerekir. Bu noktada pek çok site yöneticisi de arama motorlarında sitelerinin içeriğine yönelik belli bir konu arandığı zaman kendi adreslerinin ilk sıralarda gelmesini ister. İşte bu noktada da devreye SEO çalışmaları girer. Söz konusu çalışmaların ilk adımlarından birisi de tanıtım yazısı yayınlatmaktır. Mümkünse geçmişi olan, güncel ve sağlam bulunan sitelerde ilgili anahtar kelimelerin geçirildiği tanıtım yazıları yayınlanır. Böylelikle de söz konusu sitenin bilinirlik ve popülerlik düzeyi artmış olur.

En Uygun Tanıtım Yazısı Paketleri

Tanıtım yazısı nasıl yazılır İlk olarak tanıtım yazılacak siteye ait anahtar kelime araştırması yapılmalıdır. Bu anahtar kelime araştırması ile beraber hedef kelimeler ortaya çıkmış olur. Örnek olarak bir kalem sitesi ile ilgili “kalem”, “kurşun kalem”, “pilot kalem” gibi anahtar kelimeler ortaya çıkabilir. Hedef anahtar kelimelerin belirlenmesi ile tanıtım yazılır ve bu kelimelerden özellikle bahsedilir. Gerekli açıklamalar, bilgilendirmeler ve özgün tarzda içeriklerin hazırlanmasının ardından da söz konusu yazıların kullanılacağı web siteleri ve platformlar saptanır. Tüm bunları mutlaka bir uzman kadro yapmalıdır. Alanında tecrübeli ve bilgili pek çok ekip en başarılı sonuçları almak için birbirleri ile yarışırlar. Dileyen her site sahibi de bu ekiplerle aradığı sonuca ulaşabilir.

Kampanyalı Tanıtım Yazısı Fiyatları

Tanıtım yazısı fiyatları sitenin yaşına içeriğine kısaca otoriterliğine göre değişmektedir. Belli bir süre geçmesinin ardından web sitesinin belirlenen anahtar kelimeler aratıldığı zaman arama motorunda ilk sıralarda çıktığı görülecek ve tanıtım yazılarının ne denli önemli ve etkili olduğu anlaşılacaktır.

Tanıtım Yazısı Nedir – Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

Tanıtım yazısı haber blog ve forum gibi yerlerde özgün makale ile backlink alarak SEO konusunda sitenizin reklamını yapmak, başka sitelerden referans almaya denir. Tanıtım yazısı sitenizi anlatan özgün makale yazılması şartı ile özetle ürün yada siteyi anlatan minimum 200 kelime ile 1000 kelime arası yazılan yazıya denir.

Tanıtım Yazısı Hakkındaki Diğer Sayfa ve Yazılarımızı Okuyabilirsiniz

https://www.hadraajans.com/icerik-pazarlamasi/
https://www.hadraajans.com/tanitim-yazisi-nedir/

Tanıtım yazısı almak için hemen panele buraya tıklayın

10 Ağustos 2016
5.288 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM

 1. fetih dedi ki:

  Seo işleri ilk zamanlarda sadece bir kaç footer backlink, blog backlink gibi basit çalışmalar sonucunda verim alınabiliyordu son bir kaç yıldır google algoritmalarında tanıtım yazılarının gerçekten önemi arttı. Zamanla blog backlink ve toplistlerin önemi yok olacak kadar azaldı. Tanıtım yazılarında da önemli bir kaç konu dikkat çekiyor. Maksimum 2 yada 3 defa anahtar kelimenin geçmesi, özgün olması ve imla hatalarının olmaması gerekiyor. Paylaşımınnız için teşekkürler.

 2. Kaspa dedi ki:

  Tanıtım yazısının önemine güzel bir vurgu yapmışsınız. Ancak bu tanıtım işleri zamana bağlı bir durumdur ve kesinlikle bir uzmana danışılarak yapılmalıdır. Şöyle düşünün ki, aylarca backlink almamış bir siteye bir anda (örneğin 1 haftada) 1 düzüne Türkiye’nin en kaliteli siteleri dahi olsa, yararı olmayacak daha çok zararı dokunacaktır (Bu benim görüşümdür)

 3. Berk Atasoy dedi ki:

  Tanıtım yazısı aramam motorlarında ilk sıralarda çıkmak için gerekli en önemli seo unsurlardan biridir. Tanıtım yazısı alınan sitenin otoritesine göre organik ziyaretçi saağlama gibi avantajlarıda vardır. Tanıtım yazısı alınacak site de link çöplüğüne dönmemiş, temiz bir site olması gerekir

 4. mehmet dedi ki:

  Tanıtım yazısı bir web sitesi için oldukça önemli, kendi sitelerime de kaliteli sitelerden tanıtım yazsı alıyorum. Anahtar kelimeniz de yükselmeniz için güzel bir yöntem.

 5. Adem Altun dedi ki:

  Google sürekli algoritma güncellemektedir. Bunu yapmasının amacı ise kullanıcıları ziyaret ettiği sitelerde daha uzun süre tutmaktır. Tanıtım yazılarının da bu amaç doğrultusunda çok faydası var. Ayrıca, hedeflenen anahtar kelimelerde yükselmek için muazzam bir faydası da bulunmaktadır. Hadraajans ile daha önce 1-2 kelime için tanıtım yazısı çalışması yapmıştık ve çok faydasını gördüm.

 6. Peker dedi ki:

  Şimdi baktımız zaman tanıtım yazısının etkili oluşu son 4-5 içerisinde çok ilerleme kaydetti. Evet hala da süper etkilere sahip. Lakin baktığınız zaman Google artık tanıtım yazılarının kalitesinde ziyade hangi siteden geldiğine bakıyor. Devamlı çıkış olan bir siteden tanıtım almak faydalı olabilir ama bu faydayı SEO açısından artırmakta o alınan tanıtımı desteklemekten geçmektedir. Mesela aldığınız bir tanıtım yazısını nasıl desteklersiniz? Çok kolay. Yüksek meblağ verip aldığınız tanıtım yazısına da tanıtım yazısı alacaksınız. 🙂 Sonra o tanıtımlara da sosyal medya çalışması yaptıracaksınız. Artık eskisi gibi tanıtım aldım arkama yaslanayım site çıksın mevzuları ne yazıkki kapandı. Bence artık böyle yürüyor bu işler 🙂

 7. Sarper dedi ki:

  Tanıtım yazıları seo için vazgeçilmez. Yani bir kitabı açtığımızda bile önce önsözü veya en arkadaki kısmı okuyoruz, bir ürün alırken kısa özetini okuyoruz, detaylara bakıyoruz. Bilmediğimiz bir ürünü tanımamız için bir yazı, bir bilgilendirme gerekiyor her zaman. Tanıtım yazıları ve bunun paylaşımı da bu rehberliği, yönlendirmeyi web siteleri ve google için yapıyor.

 8. Umut YAŞAR dedi ki:

  Tanıtım yazısı yazdıracak olan webmasterler için yada içerik yazmaktan sıkılan editörler için güzel bir açıklama yapmışsınız. hadraajans’tan alıcağınız bilgiler doğrultusunda sitenize şekil verirseniz emin olun müfakatını çok iyi bir şekilde alıcaksınız. şiddetle tavsiye ediyorum diye bir buton koyun da şuraya bir yere bilgilenmesi için 100lerce insana ulaşsın makaleleriniz.

 9. Ferido dedi ki:

  Makaleniz Çok Açıklayıcı olmuş bilgi hazineme bilgi ekledim Sayenizde sizin gibi insanlarla tanışmaktan mutluyum, SEO Olsun Web site hataları Olsun kod bilgisi Olsun hepsinde bir çok püf noktaya değiniyorsunuz Ve tekrardan söylüyorum sayenizde bilgimize bilgi ekliyoruz.

 10. fatih dedi ki:

  Tanıtım yazısı; günümüzde etkisini biraz yitirdi sanki. Eskiden yeni bir site açıp, farklı sitelerden 10 tane tanıtım yazısı alınca çoğu rekabeti yüksek kelimelerde ilk sayfalara gelinebiliyordu. Şimdilerde ise biraz daha zorlaştı işler. Tanıtım yazısının organik gibi görülmesi ve sitenin seo skoru gibi etkenler de tanıtım yazısının kalitesini ve fiyatını etkiliyor. Google amca her geçen gün yeni sıralama kriterleri sundukça, webmaster’lar da o doğrultuda ilerlemek zorunda kalıyor.

 11. burak dedi ki:

  Haber acıklayıcı olmuş tanıtım yazıları seo için en önemli etkenlerden biri kesinlikle. Çok işe yaradığı deneyimle sabit ama tanıtım yazısı aldığımız siteler de cok önemli bence

 12. Sahin dedi ki:

  Tanıtım yazısı yazdırmayı düşünüyordum fakat çok duymama rağmen pek anlamıyordum ta ki bu yazıyı görene kadar. Yazan arkadaşın ellerine sağlık sayesinde bilgilendim, teşekkürler hocam.

 13. yunus dedi ki:

  Seo olayı artık tanıtım yazısı olmadan olmuyor anlaşılan. eskiden böyle bir uygulma yoksu sanırsam. google geliştikçe bizlerde gelişiyoruz. teşekkürler hazırlanan makale için

 14. Hakan dedi ki:

  tanıtım yazısı doğru yerden alındığında gerçekten etkili olan bir şey, tabii uzun bir sürece yaymalı ve bu işi emin ellere bırakmalı. Yazınızı çok faydalı buldum, SEO işini dikkatli ellere bırakmak ve sabır ana unsurlardan olmalı diye düşünüyorum.

 15. yunus dedi ki:

  Hadra ajans olarak gercekten harika işler cıkartiyorsunuz başarilarınızın devamını dilerim…..seo da bir numarasınız

 16. MERT dedi ki:

  Tanıtım yazısı siteler için gittikçe önem kazanmaya başlıyor heleki benzer tarz ve kaliteli sitelerde alınca, tanıtım yazısı alacaksam ilk durağım burası yer imlerine ekledim sizi

BİR YORUM YAZIN

1
Merhaba
Powered by