+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

‘SEO’ İngilizce olarak “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltması olan SEO, Türkçe’ye ise “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak çevrilir. Bir internet sitesinin çeşitli aramalarda üst sayfa ve sıralarda yer alması noktasında bir web sitenin belli kriterlerini yerine getirme işlemine Arama motoru optimizasyonu (SEO) adı verilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nasıl Yapılır ?

İnternet siteleri her geçen gün farklı gelişmeler ile yenilenebilir ve değişebilirken, bu alanda çeşitli kavramların doğması da oldukça doğaldır. Bundan 25 sene önce nasıl ki “arama motoru” ya da “sosyal medya” kavramları bir şey ifade etmiyorduysa da, günümüzde söz konusu kavramları sıklıkla duymak mümkündür. SEO da bu dünyanın bir parçası olarak dikkat çekerken, internet siteleri ve arama motoru yapıları ile bu kavramın doğrudan ilişkisinin olduğunu söylemek mümkündür.

SEO Neden Gereklidir?

Her web sitesi belli bir amaç uğruna kurulur. Ticari anlamda başarı sağlamak için nasıl ki müşterilere ulaşmak gerekirse, web siteleri de okunmak, tıklanmak, paylaşımlarını kitlelere yaymak için ziyaretçilerine ulaşmak zorundadır. Bunu da en iyi şekilde yapmak için arama motorlarında sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almak gerekir. İşte SEO, burada devreye girer.

SEO Çalışmaları

İster reklam gelirleri ile para kazanmak, ister ürün ya da hizmet satmak için web sitelerine değer kazandırmak isteyen site sahipleri, SEO çalışmaları ile bunu başarabilir. Site hakkında tanıtım yazılarının profesyonel yazarlar tarafından hazırlanması ve bu yazıların en doğru yerlerde yayınlanması gibi incelik gerektiren işler de SEO alanında yarar sağlarken, daha pek çok ayrıntılı çalışma da işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

SEO Doğallık ve Özgünlük Demek

SEO kısaca arama motorları için istenilen kurallara harfiyen uymak demektir, örneğin google arama motoru türkiyede çok kullanılmaktadır, ve site sahipleri genelde google için istenilen belli kriterlere uymak zorundalardır, eğer uymadıkları taktirde google tarafından Spam yada ban uygulanabilir, bu yüzden her zaman çalışmalarda doğallık yani özgünlük şarttır. Eğer kendinize ait bir siteniz var ise günlük çalışmalar yaparak sosyal medya hesaplarınızdan yayınlar ile siteniz özgün ieçrik ile birlikte desteklenmelidir, eğer tam tersi özgün değilde kopya içerik kullanıyorsanız ve programla yapılan ve satılan 20, 30 tllik SEO paketlerinden alıyorsanız çok kısa zamanda googlenin güncellemesi olduğunda google botları sitenizi fark edip sitenize manuel spam yada katma değeri boş içerik cezası verecektir.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya İle SEO başlıklı makalemizde seo, sosyal ağlar ve sosyal medya seo çalışması hakkında bilgiler verilmektedir.

14 Mart 2017
3.213 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Samet Yorulmaz dedi ki:

  Seo sitelerin olmazsa olmazı yapılması gereken çalışmaların başında gelir. Tabiki yapılan seo çalışması benzersiz olmalı, diğer siteleri taklit etmekten kaçınılmalı. Eğer rakip sitelerden bir adım önde olmak ve google’da üst sıraları zorlamak istiyorsak doğal ve özgün seo çalışmalarını titizlikle yapmak gerekir.

 2. Ümit Türk dedi ki:

  Bir Web sitesi sahibiyseniz bu tür kısaltmalara aşina olmalısınız. Eğer seo, sem, serp gibi sözcüklerin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız sadece ve sadece yerinizde sayarsınız. Yerinizde saymak ile kalmayıp en önemli şeyiniz olan zamanınızı da boşa harcamış olursunuz. Seo nedir biliyorsanız, sanki en işlek caddede iyi iş yapan bir dükkan sahibi gibi olursunuz. Seo Webmaster’ın bilmesi gereken en önemli şeylerin başında gelir.

 3. Şahin Özyürek dedi ki:

  Gerçekten çok güzel açıklamışsınız, seo konusunda aradığım nitelikte bilgi bulmakta biraz zorlandım desem yalan olmaz, içeriğinizi bu açıdan çok faydalı ve gerekli bulduğumu belirtmek isterim. Teşekkürler..

 4. Gaste dedi ki:

  Seo konusundaki düşüncelerinize katılıyorum, iç ve dış seo hakkında biraz daha geniş çaplı paylaşım yapmanız fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz gibi kural dışına çıkarak manuel spam yememize neden oldu.

 5. sokomorato dedi ki:

  “SEO kısaca arama motorları için istenilen kurallara harfiyen uymak demektir.” Bu cümle bu konunun özeti aslında. Ancak günümüzde SEO denince siteyi üst sıralara çıkarmak adına yapılan her şey doğruymuş gibi bir yaklaşım var. Doğru şekilde SEO yapmak demek, doğal çalışmalar yapmak demektir. Bu yazı da tam olarak bunu anlatıyor.

 6. İLKCAN dedi ki:

  Seo bana göre google’ın gözüne girmek demektir. 🙂 Çünkü yaptığımız tüm çalışmalar site içi – dışı tamamı google’ın belli başlı politikalarına uymak adına yapılmaktadır.Seo hizmeti veren kişiler ise bu politikalar konusunda tecrübe sahibi, daha önceki deneyimlerine ve araştırmalara dayanarak sitenizin google’ın gözündeki değerini arttırmaya çalışan kişilerdir.

 7. Sefa dedi ki:

  Aslında SEO “-sen siteni arama sonuçlarında görmek istiyor musun? ” sorusuna verdiğiniz cevaptır. SEO her sitenin olmazsa olmazı artık.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by