+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

SEO Dersleri

SEO Dersleri

Ücretsiz SEO Dersleri

Dilimize SEO olarak geçmiş olan arama motoru optimizasyonu (İngilizce olarak Search Engine Optimization) yardımı ile Google aramalarında ilk sayfada, hatta ilk sırada gözükmeniz mümkün. Nasıl mı? Tabi ki SEO çalışması ile.

SEO Nedir?

SEO, internet ortamında İnternet sitenizin üst sıralarda gözükmesini sağlayan bir çeşit çalışma bütünüdür. En temel ve saf hali ile 2’ye ayrılır;

– Site İçi SEO
– Site Dışı SEO

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO, web sitelerinde sayfa bütünlüğünü kontrol ederek arama motorlarına siteniz hakkında bilgi verene çalışmadır. Sitenizin anahtar kelimeleri, hedef kitlesi gibi kriterleri göz önüne alarak en doğru sonucu verir.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO ise Site içi SEO çalışmasının tamamlanmasının ardından başlatılan bir çalışmadır. Bu çalışma da sitenize uygun yerlerden backlink, tanıtım yazısı gibi yararlı etmenlerin gerçekleştiği aşamadır.

SEO Hakkında Temel Bilgiler

SEO hakkında dikkat etmemiz gereken bazı etmenler vardır. Bu etmenlerden biri diyebileceğimiz durum domaindir. Domain (alan adı) SEO için oldukça önemli bir etkendir. Örneğin yükselmek istediğiniz kelime ‘araba oyunları’ ise domain adresinizde mutlaka araba veya oyunlar kelimesi geçmeli. Bu durum SEO için artı puandır.

Bir başka önemli etmen ise sosyal bağlantılar. Günlük milyonlarca, hatta milyarlarca kullanıcının giriş yaptığı sosyal mecralarda (örneğin Facebook) web site adresinizin tanıtılması SEO için başka bir artı puandır.

En önemli etmen diyebileceğimiz şey ise içeriktir. Arama motorları o kadar zeki varlıklardır ki özgün içerik ile kopya içeriği ayırt edebilir. Sayfanıza özgün içerik yazıyorsanız korkmanıza gerek yok. Aksi durumda; sitenizde çok sayıda kopya içerik yer alıyorsa Google sizin sitenizi kara listeye alabilir, böylelikle arama motorlarında yükselmek yerine tam tersi biçimde düşebilirsiniz.

Kendim SEO Çalışması Yapabilir Miyim?

Bu soruya verilebilecek net bir yanıt bulunmamaktadır. Çünkü SEO oldukça karmaşık bir konudur. Fakat SEO temellerini çoğu İnternet kurdu bilmektedir. İnternet’te yapılabilecek bir araştırma ile SEO hakkında temel bilgilerinizi normal düzeye çıkarabilirsiniz. Hatta birkaç çalışma ile SEO hakkında sahip olduğunuz bilgi katlanarak artar.

Ücretsiz SEO

SEO çalışması yapan firmalar yüksek ücretlerle sitenizi yükselteceğinden bahseder. Ücretli bir iş ücretsiz olarak yapılırsa, ücretsiz yapan kişiye güven olmaz. Çünkü çoğu insan ücretli çalışmaların daha güvenli ve sağlam olacağını düşünür. Ancak ücretsiz seo dersleri ile bu durum tamamı ile ortadan kalkar. Çünkü seo dersleri kullanıcılarına her türlü teminatı vermekle birlikte ücretsiz olarak sizi arama motorlarında üst sıralara çıkartacak altın değerinde bilgiler / kaynaklar paylaşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan SEO Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

17 Mart 2017
4.238 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM

 1. Serhat dedi ki:

  en iyi ve güzel seo kullanıcı odaklı çalışmaktır. artı site içi seo kirterlerine önem göstermektir. Zaten sizde bunlara değinmişşiniz.

 2. Lukaju dedi ki:

  Seo bilgileri bir çok sitede detaysız olarak verilmiş malesef, ama siz ilk seo dersinizde bile oldukça detaylı bilgilere yer vermişsiniz. 2.ci Seo dersi yazınızı merakla bekliyorum.

 3. Skybox dedi ki:

  SEO hakkında bilgisi olmayan veya az çok bilgi sahibi olan kişilerin rahatlıkla akıllarında SEO’ya dair fikir oluşabilecek faydalı bir makale olmuş. Devamını merakla bekliyoruz.

 4. Can ATAY dedi ki:

  Yeni başlayanlar için güzel makaleler. Bende bir çok makale yazmıştım. Yazılarınızın devamını dilerim.

 5. Bilge dedi ki:

  Başlangıç olarak güzel kısa ve öz anlatım olmuş. Devamını dileriz. Sayfanızı takibe aldım yeniliklerden haberdar olmak isteriz. Paylaşımların devamını dilerim.

 6. Özkan Yurtdaş dedi ki:

  Aslında son zamanlarda bir firmaya seo yaptırmaktansa kendi başına seo yapanların sayısı bir haylı arttı. Bu ne kadar olumlu gibi görünsede bilgisiz bireyler kendi elleriyle sitelerini filtreye sokabilmektedir. Bu konuda dikkatli olunmalı ve uzman kişilere danışılmalıdır.

 7. beyuzman dedi ki:

  Hocam seo hakkında bir çok şeye açıklık getirmişsiniz teşekkür ederim benim ihtiyacım olan ise dış seo dur inşallah verdiğiniz bilgiler ile çok güzel bir değerlendirme yapıp sitemi istediğim yere getireceğim yazılarınızın devamını takipteyim bekliyorum.

 8. kilici dedi ki:

  yeni bir film sitesi açtım. yaklaşık 5 bin lira param var. bu para ile film sitesi açmak mantıklı mı? yoksa yolun başında iken geri mi dönmeliyim? içerikleri bot ile çekip özgünleştireceğim. paramın birçoğu ile de tanıtım ve link satın alacağım

 9. Kasparovv dedi ki:

  Klıcı arkadaşıma cevap vermek istiyorum , kesinlikle yol yakınken firini değiştir film sitelerine para yatırılmaz, film sitesine seo yapmak kolay değil ancak konuda anlatılan şeyleri yapabilen kazanır seo konusunda, biçok seo deneyimim oldu film sektörü boşa kürek çekmek gibi bişey.

 10. Adem Üresin dedi ki:

  Seo hakkında güzel bir yazı kaleme alınmış. Yeni başlayan arkadaşlar için kısa ve öz bilgiler var. Seo hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar, sitedeki diğer seo makalelerini okumalı ve yenilikleri takip etmeli. Teşekkürler.

 11. sokomorato dedi ki:

  SEO nedir, site içi seo, site dışı seo gibi konularda oldukça faydalı bulduğum yazılardan biri. SEO nasıl yapılır bilmeyenler için güzel bir başlangıç. SEO günümüzde oldukça önemli ve önemi her geçen gün artıyor. Özellikle white-hat SEO çalışmalarını doğru şekilde yapabilmek veya bu işi bilenlerden yardım almak webmasterlar için vazgeçilmez olmuş durumda..

 12. Ahmet dedi ki:

  4 yıllık web site ile uğraşıyorum ve her geçen gün SEO ile ilgili yeni bişeyler öğreniyorum. Web sitesi sahibi olanlar için SEO vazgeçilmezdir. Ücretli olarak birilerine yaptırsanız dahi SEO’nun ne olduğunu, işleyişini bilmeniz gerekir. En azından ben öyle yapıyorum.

 13. Mehmet dedi ki:

  Yeni başlayanlar için oldukça faydalı bir yazı bütünlemesine bir yazı yazmışsınız hocam teşekkürler. Kendi seo nu kendin yapdan ziyade siteye zarar vermeden seo nasıl tutulur bu çok önemli bizimle paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.

 14. cyigit dedi ki:

  Faydalı bir yazı olmuş fakat bu konuda biraz daha ayrıntılı kaynak olsa daha iyi olur. Belki rekabetten ama seo konusunda bilgi paylaşımları genellikle yüzeysel ve kısıtlı oluyor. Daha detaylı yazılarınızı bekliyoruz.

 15. Osman dedi ki:

  Google tarafından artık en önemli kriterlerden biri de site içi seodur. Önceden her önüne gelen site açıp, footer linkleri basıp üst sıralara tırmanıyordu. Şimdi ise öncelik sitenin kalitesi. Site içi seo konusun da biraz eksiklerim var, araştırdıkça öğreniyor ve sitemi daha güzel duruma getirmeyi hedefliyorum. Bilgiler gerçekten çok faydalı teşekkür ederim.

 16. Ment dedi ki:

  Sitenin en büyük gelir hem de hit kaynağı olan SEO için oldukça şık ve tanımları en dip şekilde anlattığınız bir makale olmuş. Özellikle SEO’yu temelinden öğrenmek ilerleyen süreçlerde sağlıklı bir site yükselişine sebep olacaktır. Ziyaretçiyi, ihtiyacını arayan bir müşteri olarak görmeli ve buna göre de aradığı şeyi bulabileceği içerikleri de eklemelidir.

 17. Fatih dedi ki:

  Kendi şirket sitelerimiz için seo çözümü ararken size rastladık mükemmel bilgiler edindim artık google’da üst sıralarda olmadikdan sonra hiç bir önemi yok internet sitemizin olmasının sizin sayenizde baya bir bilgi edinmiş olduk.Yinede seo işlerine kendimiz bulaşırken sitenin spam’a vs.. düşebileceğini öğrendik professiyonel destek almak için sizinle iletişime geçicez.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by