+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

İnstagramdaki Görünürlüğünüzü Arttırmak İçin 5 Madde

İnstagramdaki Görünürlüğünüzü Arttırmak İçin 5 Madde

Firmalar için, sosyal medya ortamında pazarlama yapmak için Intagram önemli bir yere sahiptir. Son dönemlerde insanların Intagram’ı çok sık kullanır hale gelmesi, firmaların da pazarlama faaliyetlerini yürüteceği bir platform haline geldi. Firmalar için Insatgramdaki görünürlüğünü arttırmak, kullanıcılar ile arasındaki iletişimi, marka bilinirliğini ve e-ticaret sitelerine yönlendirmeyi arttırmaktadır.

Hedef Kitle Belirleme

Hedef kitle belirlemek hem gerçek ortamda hem de sanal ortamda yapılacak pazarlama faaliyetlerinin başında yer alır. Belirlediğiniz hedef kitlelere hitap eden reklam ve içerikler, Instagram üzerinden ulaşacağınız kişi sayısını arttırır. Hedef kitleler ininizi belirlerken, belirlenen hedef kitleye uygun reklam modelinizi de belirlemeniz gerekir. Bunlar,

  • Markanın ve ürünün belirliliğini arttırıcı
  • Tüketicileri hizmet ve ürün ile ilgili bilgilendirici

· Ürün satışlarını arttıcı reklam modelleridir. Bu reklam modelleri üzerinden hedef kitle belirlemenizi yapabilirsiniz.

Hedef kitle belirlediğinizde, ürün reklamlarınız sizinle ilgili kullanıcılara gösterilecek ve yeni kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ürün Fotografları

Intagram kullanıcıları, orijinal ve farklı olan ürünlerin resimlerine daha fazla ilgi göstermektedir. Bu nedenle Intagram’da kullanacağınız ürün resimlerini, farklı bir bakış açısı ve çeşitlilik ile sunmak, erişim oranınızı arttıracaktır. Firmalar farklılaşmak ve kullanıcılar ile etkileşimi arttırmak için fotoğraf çalışması yapmaktadır. Erişim oranını arttırmak için hangi ürün fotoğraflarının etkileşim ve erişim getirdiğini test etmeniz yararlı olacaktır.

Influencer Marketing Çalışmaları

Influencer marketing kısaca, Intagram’da farklı kitlelere ulaşmak için tanınmış kişiler ile yapılan içerik ortaklığıdır. Intagramda takipçi sayısı arttırmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Tanınmış kişiler ile yapacağınız ortak farklı ve orijinal içerikler sayesinde markanızın reklamını yaparak, farklı kitlelere ulaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Özelliği

Erişim ve gösterim oranlarına göre, Insatgramdaki hikayeler özelliği, diğer paylaşımlara göre daha fazla görüntülenmektedir. Instagram kullanıcıları, hikayeleri daha fazla takip ettiği için, Instagram’ınbu özelliğinden yararlanmanız, ürününüzün daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.

Instagram hikayeler özelliğinden yararlanılarak yapacağınız ürün kampanyaları ve tanıtımları marka bilinirliliğinizi arttıracaktır. Hikayeler bölümünden yarışmalar, anketler düzenlemek kullanıcılar ile etkileşimi arttıracaktır. Bunun yanında Instagram Hikayeler reklamı kullanmak, sizi takip etmeyen kullanıcıların içerik ve ürünlerinizi gösterme şansı yakalarsınız.

Bir önceki yazımız olan Web 2.0 Backlink Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

18 Aralık 2017
2.282 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by