+90 535 297 51 48

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
SEO Firması olarak Sosyal medya mavi tık, Marka ve ürün tanıtımı için 1000 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR

Google Sitemap Nasıl yapılır? ve İndexletilir?

Google Sitemap Nasıl yapılır? ve İndexletilir?

 

Bir websiteniz var ve google aramalarındaki yerinizi almak istiyorsanız öncelikle Google’nin sizi tanıması ve örümcek adı verilen botlarını sizin sitenize yönlendirmesi gerekmektedir. Bunun 2 yönetimi vardır.

1- Web sayfanız için bir Sitemap hazırlar ve google ye tanıtırsınız oda sizi tanıdığı için botlarını size yönledirir ve böylece sizi daha çabuk tanır sayfalarınızı indexler böylece rakiplerinizin önüne geçersiniz.

2- Kaderinizi bekler ve Google’nin botlarının sizi bulmasını beklersiniz ve tabi kaçan sürede rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

Bu yazımızda öncelikle 1. madde olarak belittiğimiz sitemap oluşturmayı öğreneceğiniz.

İlk olarak GsiteCrawler Programını indirip sistemize kuruyoruz. Linkten indirebilirsiniz.

Programı açıktan sonra sol alt kısımda bulunan Add butonunu tıklıyoruz

Ekrana aşağıdaki gelen “Do you want to use the New Site Wizartd?” mesaja evet diyoruz.

Evet dedikten sonra yeni gelen pencerede “NEXT” botuna tıklayarak ilerliyoruz.

Aşağıda penceye geldiğimizde ilk boş kutucuğa örnekteki gibi web sitemizin adresini yazıyorsuz. Alt kısımdaki “Name for this project” kutucuğu otomatik dolmaktadır. Üst kısımda ki adresi yazdıktan sonra altta bulunan “ Skip server check?” sekmesini tıklıyoruz yoksa hata veriyor.  “Next” diyerek ileriyoruz.

Bir sonra ki pencerede aşağıdaki ekran gelecek ve burada gerekli ayarları yapıp (Tavsiyemiz hiç ellemeden) Next diyoruz.

3’ncü adımda dosyayı FTP ye otomatik yüklesinmi veya manuel olarak sizmi yükleyeceksiniz bunun ayarını yapıyoruz. Genel olarak herkes kendisi yüklemektedir.  Eğer kendiniz yükleyeceksiniz “NEXT” botonunu tıklıyorsunuz veya otomaik yüklensin derseniz “Upload Sitemap File(s) via FTP?” sekmesini seçiyoruz ve aşağıdaki boşlukları sitemisin ftp  bilgileriyle dolduruyoruz. “NEXT” diyoruz.

4’ncü ve son adım olarak aşağıda ekran gelir burada “Finish” diyerek işlemimizi sonlandırıyoruz.

Yukarıdaki işelmeri yaptıktan sonra sitemap oluşturma işlemi sitenizin büyüklüğüne ve içeriğine göre 1 dakika gibi kısada sürede de bitebilir 4-5 saatte sürebilir. Bu işlem bitip ana ekrana döndüğünde ise yukarıda bulunan “Generate” botununa tıklanır.

Aşağıdaki ekranda Google sitemap için üstteki kutucuk seçilir Yahoo sitemap için (urllist dosyası) için alttaki kutucuk seçilir. Unutmayalım ki 2 sitede farklı uzantılar ve dosyaları okumaktadırlar.

Hepsi bu kadar

Sitemap dosyasının Google ye yüklemek.

Bir önceki yazımız olan Adwords başlıklı makalemizde adwords, adwords ajansı ve google adwords nedir google adword tanıtım yazısı hakkında bilgiler verilmektedir.

09 Aralık 2016
2.321 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Kübra Onat dedi ki:

    Çok kaliteli bir paylaşım. Ellerinize sağlık. Aynı şekilde webmastertolsta news kayıtlı sitem için uzun süre bilgi arayışı içerisindeydim. Sayenizde çok güzel news sitemap oluşturup host firmamdan sunucudan eklemelerini talep ettim. Teşekkürler.

  2. ahmet dedi ki:

    bilgilendirme için çok teşekkürler gerçekten arayıpta bulamadığım şeyleri sayenizde öğreniyorum çok sağolun.

BİR YORUM YAZIN

Open chat
1
Merhaba
Powered by