+90 535 297 51 48 - (212) 268 10 24

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
HadRa Ajans SEO Firması olarak 400 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR
Warez Scriptler Hack Forumu

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım yazısı ingilizce karşılığı advertorial metin olarak geçmektedir, tanıtım yazıları herhangi bir web sitesinden sizin sitenize link verilmesinin adıdır.. Kısaca tanıtım yazısı karşılıklı anlaşılıp reklam amaçlı makale içinden link çıkışına denir.

Tanıtım Yazıları’nın SEO‘ya etkisi Nelerdir.

Pek çok internet sitesi, paylaşımlarının kendi hedef kitlesine ulaşması için bazı noktalara dikkat eder ve özen gösterir. Sitenin ana konseptini doğrudan ilgilendiren anahtar kelime sorgularında, arama motorunda en üst sıralarda çıkmak için belli bir çalışma yürütülmesi bu noktalar arasındadır. Çünkü bu sayede o kelime ya da kelimeleri arayan kişilerin söz konusu site ile karşılaşma ihtimalleri fazlasıyla artacaktır. Arama motorları sıralamalarında ilk sayfada ve en üst sıralarda çıkmak bundan dolayı önemlidir. İşte bunun sağlanması için de tanıtım yazılarına ihtiyaç duyulur. Peki ama tanıtım yazısı nedir, nasıl yazılır, nelere dikkat edilir?

Tanıtım Yazısının Amacı

Tanıtım yazıları internet sitelerini tanıtan, bu sitelerde nelerin olduğunu açıklayan, aynı zamanda hedef anahtar kelimelerin yazı içinde ustaca geçirildiği metinlerdir. Bu metinler tanıtımı yapılan web sitesi ile benzer alanda faal olan güçlü ve tanınmış bir başka web sitesinde, hatta haber sitelerinde yayınlanır. Yazıda geçirilen hedef anahtar kelimelerinden ana siteye bağlantılar verilir ve hem sitenin tanıtılması, hem de ziyaretçi çekilmesi sağlanır.

Tanıtım Yazısını Kimler Hazırlar?

Dil kurallarına hakim, tecrübeli ve yaratıcı yazarlar tarafından tüm bu tanıtım yazıları hazırlanabilir. Amatörce hatalara izin verilmeye bu alanda ortaya mutlaka profesyonel metinler çıkarılmalıdır.

Tanıtım Yazıları Nasıl Hazırlanır?

Hedef anahtar kelimelerin oldukça iyi bir şekilde yerleştirilmesi sağlanırken, yazıların ilgi çekici niteliklere sahip şekilde işlenmesi de gerekir. Kelime kullanımları, genel kompozisyon kurgusu ve diğer özelliklere de dikkat edilir.

Bir önceki yazımız olan İçerik Pazarlaması Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

17 Mart 2017
70 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM

 1. mehmet dedi ki:

  tanıtım yazısı artık olmazsa olmaz

 2. Oğuz Kağan Aslan dedi ki:

  Otoritesi yüksek ve websitenizin konusu ile alakalı websitelerinde yayınlanacak olan tanıtım yazıları websitenizin Google aramalarında yükselmesine oldukça olumlu etkiler yapacaktır. Tabi bu sitelerin de tanıtım yazısı yayınlarken oldukça dikkatli ve seçici olmaları gerekiyor. Fayda sağlamak isterken zarar da verebilirler.

 3. serhat dedi ki:

  tanıtım yazısı bence ana sayfadan ziyade iç sayfaları beslemek amaçlı yapılmalıdır.

 4. Muhammet dedi ki:

  Tanıtım yazısı alırken , makalenin akıcı,bir haber gibi okunması oldukça önemlidir.Bunun için yazacağınız konuda yeterli bilginiz yoksa bir metin yazarıyla iş yapabilirsiniz. Bu sayede tanıtım yazınız yayınlanan site de doğal olarak okunacak ve sitenize okuyan kişinin girmesi sağlanacaktır.

  Sizlerinde belirttiği gibi profesyonel şekilde hazırlanmış bir tanıtım yazısı ile oldukça güzel sıralamalar elde edilebilmektedir.Bu güzel bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim.

 5. Lukaju dedi ki:

  Oldukça açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Yalnız tanıtım yazılarının yapılacağı sitenin alakası ve otoriteside son derece önemlidir. Örnek olarak “Çiçek Satışı” yaptığınız siteye “Sohbet” sitesinden tanıtım yazısı almak bence pek etkili olmaz. Yanlış alınan tanıtım yazılarının faydasından çok zararı olur.

 6. Ekrem dedi ki:

  Siteniz faydalı bilgiler içermektedir. Bir site için önemli bir çalışmadır tanıtım yazısı almak. Sizinde anlatımınız ile daha fazla bilgi sahibi oldum.

 7. Ajiba dedi ki:

  Tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında; sektörel uyum gelir. Örneğin yemek tarifi sitesi için bir yemek sitesinden alınan tanıtım yazısı ile oyun sitesinden alınan tanıtım yazısının değeri mantıken aynı olmaz. Referans kalitesi farkı vardır. Demek ki neymiş? Tanıtım yazıları alımında önce seçici olmak gerekirmiş 🙂 Sitenizi sevdim, konuya not ek yaptım, affola. Başarılar dilerim.

 8. Skybox dedi ki:

  Tanıtım yazısı bir web sitenin üst sıralara çıkabilmesi için en önemli faktörlerden biridir. Tanıtım yazısı alınırken, Etkili dönüşler bekleniyorsa sitelerin kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca tanıtım yazısı abartmamakta fayda var. Ne demişler “Azı karar, çoğu zarar” 😉

 9. Can ATAY dedi ki:

  Merhaba, gerçekten faydalı ve güzel bir yazı yayınladığınız için teşekkür ederim. Yararlandım.

 10. Ümit Türk dedi ki:

  Tanıtım yazısı güçlü sitelerin sitenize verdiği desteğin kısa açıklaması bana göre 🙂 100 tane tanıtım yazısı alacağınıza 1 tane sağlam alın. Ya da pahalı da olsa ara sıra güçlü sitelerden tanıtım yazısı almak demek, sağlam yerde sağlam reklam yapmak demektir 😉 Tabi tanıtım yazısı aldığınız site sizin sektörünüzde olmak şartı ile.

 11. serkan dedi ki:

  Kendileri ile uzun süredir çalışıyorum hatta geçen hafta topluca tanıtım aldım hedef kelimelerde bir anda 3 sayfa yukarı çıktım iyiki varsın hadra ajans.

 12. Bahadır dedi ki:

  Çok güzel bilgilendirici bir makale olmuş elinize sağlık, özellikle tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var tanıtım alınacak, sitenin PA DA değerli ve o siteye gelen bağlantılarında dikkate alınması gerekir diye düşünmekteyim.

BİR YORUM YAZINBurası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat