+90 535 297 51 48 - (212) 268 10 24

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
HadRa Ajans SEO Firması olarak 400 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR
Warez Scriptler Hack Forumu

SEO Dersleri

SEO Dersleri

Ücretsiz SEO Dersleri

Dilimize SEO olarak geçmiş olan arama motoru optimizasyonu (İngilizce olarak Search Engine Optimization) yardımı ile Google aramalarında ilk sayfada, hatta ilk sırada gözükmeniz mümkün. Nasıl mı? Tabi ki SEO çalışması ile.

SEO Nedir?

SEO, internet ortamında İnternet sitenizin üst sıralarda gözükmesini sağlayan bir çeşit çalışma bütünüdür. En temel ve saf hali ile 2’ye ayrılır;

– Site İçi SEO
– Site Dışı SEO

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO, web sitelerinde sayfa bütünlüğünü kontrol ederek arama motorlarına siteniz hakkında bilgi verene çalışmadır. Sitenizin anahtar kelimeleri, hedef kitlesi gibi kriterleri göz önüne alarak en doğru sonucu verir.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO ise Site içi SEO çalışmasının tamamlanmasının ardından başlatılan bir çalışmadır. Bu çalışma da sitenize uygun yerlerden backlink, tanıtım yazısı gibi yararlı etmenlerin gerçekleştiği aşamadır.

SEO Hakkında Temel Bilgiler

SEO hakkında dikkat etmemiz gereken bazı etmenler vardır. Bu etmenlerden biri diyebileceğimiz durum domaindir. Domain (alan adı) SEO için oldukça önemli bir etkendir. Örneğin yükselmek istediğiniz kelime ‘araba oyunları’ ise domain adresinizde mutlaka araba veya oyunlar kelimesi geçmeli. Bu durum SEO için artı puandır.

Bir başka önemli etmen ise sosyal bağlantılar. Günlük milyonlarca, hatta milyarlarca kullanıcının giriş yaptığı sosyal mecralarda (örneğin Facebook) web site adresinizin tanıtılması SEO için başka bir artı puandır.

En önemli etmen diyebileceğimiz şey ise içeriktir. Arama motorları o kadar zeki varlıklardır ki özgün içerik ile kopya içeriği ayırt edebilir. Sayfanıza özgün içerik yazıyorsanız korkmanıza gerek yok. Aksi durumda; sitenizde çok sayıda kopya içerik yer alıyorsa Google sizin sitenizi kara listeye alabilir, böylelikle arama motorlarında yükselmek yerine tam tersi biçimde düşebilirsiniz.

Kendim SEO Çalışması Yapabilir Miyim?

Bu soruya verilebilecek net bir yanıt bulunmamaktadır. Çünkü SEO oldukça karmaşık bir konudur. Fakat SEO temellerini çoğu İnternet kurdu bilmektedir. İnternet’te yapılabilecek bir araştırma ile SEO hakkında temel bilgilerinizi normal düzeye çıkarabilirsiniz. Hatta birkaç çalışma ile SEO hakkında sahip olduğunuz bilgi katlanarak artar.

Ücretsiz SEO

SEO çalışması yapan firmalar yüksek ücretlerle sitenizi yükselteceğinden bahseder. Ücretli bir iş ücretsiz olarak yapılırsa, ücretsiz yapan kişiye güven olmaz. Çünkü çoğu insan ücretli çalışmaların daha güvenli ve sağlam olacağını düşünür. Ancak ücretsiz seo dersleri ile bu durum tamamı ile ortadan kalkar. Çünkü seo dersleri kullanıcılarına her türlü teminatı vermekle birlikte ücretsiz olarak sizi arama motorlarında üst sıralara çıkartacak altın değerinde bilgiler / kaynaklar paylaşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan SEO Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

17 Mart 2017
56 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Serhat dedi ki:

  en iyi ve güzel seo kullanıcı odaklı çalışmaktır. artı site içi seo kirterlerine önem göstermektir. Zaten sizde bunlara değinmişşiniz.

 2. Lukaju dedi ki:

  Seo bilgileri bir çok sitede detaysız olarak verilmiş malesef, ama siz ilk seo dersinizde bile oldukça detaylı bilgilere yer vermişsiniz. 2.ci Seo dersi yazınızı merakla bekliyorum.

 3. Skybox dedi ki:

  SEO hakkında bilgisi olmayan veya az çok bilgi sahibi olan kişilerin rahatlıkla akıllarında SEO’ya dair fikir oluşabilecek faydalı bir makale olmuş. Devamını merakla bekliyoruz.

 4. Can ATAY dedi ki:

  Yeni başlayanlar için güzel makaleler. Bende bir çok makale yazmıştım. Yazılarınızın devamını dilerim.

 5. Bilge dedi ki:

  Başlangıç olarak güzel kısa ve öz anlatım olmuş. Devamını dileriz. Sayfanızı takibe aldım yeniliklerden haberdar olmak isteriz. Paylaşımların devamını dilerim.

 6. Özkan Yurtdaş dedi ki:

  Aslında son zamanlarda bir firmaya seo yaptırmaktansa kendi başına seo yapanların sayısı bir haylı arttı. Bu ne kadar olumlu gibi görünsede bilgisiz bireyler kendi elleriyle sitelerini filtreye sokabilmektedir. Bu konuda dikkatli olunmalı ve uzman kişilere danışılmalıdır.

 7. beyuzman dedi ki:

  Hocam seo hakkında bir çok şeye açıklık getirmişsiniz teşekkür ederim benim ihtiyacım olan ise dış seo dur inşallah verdiğiniz bilgiler ile çok güzel bir değerlendirme yapıp sitemi istediğim yere getireceğim yazılarınızın devamını takipteyim bekliyorum.

BİR YORUM YAZINBurası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat