+90 535 297 51 48 - (212) 268 10 24

Sosyal Medyada Biz}

Google News Kayıtlı Haber Tanıtım Kampanyası
HadRa Ajans SEO Firması olarak 400 den fazla Google news ve dmoz kayıtlı Yüksel hitli Türkiye'nin En büyük Kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazısı ve tanıtım paketleri fırsatını kaçırmayın, Tanıtım yazısı'nı paket olarak alıcaksanız lütfen bizim ile iletişime geçin..Çok kısa süreli kampanya için. Aşağıdaki TÜMÜNÜ GÖR bağlantıyı tıklayın.
TÜMÜNÜ GÖR
Warez Scriptler Hack Forumu

Google Adsense’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense’ye Nasıl Kayıt Olunur?

 

İnternet sitelerinin en büyük gelir kaynaklarından birinin reklam ağları olduğunu ve bunlarında en gelişmiş ve karlısı Adsense’dir. Google Adsense’ye nasıl kayıt oluruz?

Websitesi sahiplerinin en büyük gelir kaynağı olan Google Adsense bilindiği gibi bu reklam ağı sistemleri içerisinde belkide en büyük gelir dağıtan firmadır. Sahibinin Google olması sitemizin içeriğine göre reklam yayınlaması, reklamı çıkacak firmaları filtrelememiz bize büyük avantajlar sağlamaktaddır.

Google Adsense’nin reklamlarını yayınlamamız için reklam ağına kayıt olmamız gerekmektedir. Google Adsense başvurusu çok kolay yapılmatadır bunun en büyük nedenlerinden birisi de tamamen Türkçe olmasıdır. Başvuru için www.google.com/adsense/ aresine girerek başvruda bulunabiliyoruz.

Tabi öncelikle sitemizin Adsense kurallarına uyup uymadığına bakmamız gerekmektedir. Adult, warez ve tehlif hakkı içeren içeriğiniz var ise hiç başvuru yapmanıza gerek yok. Yinede genel kuralları “www.google.com/adsense/policies “  adresine bakarak görebilirsiniz.

Şimdi bütün kriterlere uygun bir sitemiz var ve Google Adsense’ye başvuru yapacağız.

Öncelikle www.google.com/adsense aresine giriyoruz ve sağ üst köşede bulunan “Google AdSense adlı hizmette yeni misiniz? “ yazının yanındaki “SIGN UP NOW” butonuna tıklıyoruz.

Bir sonraki adımda aşağıdaki resimde bulunan sayfaya geliyoruz ve burada eğer bir google hesabınız varsa alt sağdakini eğer bir hesabınız yok ise  yeni bir Google hesabı oluştur seçeneğini seçiyoruz.

Google hesabımız olmadığını varsayıyor ve yeni bir Google Hesabı oluştur seçeneğini seçiyoruz. Öncelikle mevcur e-posta adresini giriyoruz ve formu dolduruyoruz ve Google’ın bize gönderdiği mail doğrulama işlemini yapıyoruz.

Bu sayfada Google bize göndermiş olduğu aktivasyonu yapmamız gerektiğini bildiriyor. İşlemi yaptıysak “Google Hesabımı doğruladım” seçeneğini seçiyoruz.

Bir Sonraki adımda ekrana gelen sayfada  öncelikle hangi adreste reklam yayınlayacağımızı seçiyoruz. Eğer başvurunuz kabul edilirse aynı hesaba başka sitelerde ekleyebilirsiniz. Daha sonra yayınlanan içeriğin dilini seçiyoruz. Eğer sayfamızın dili yabancı ise hangi dilde yayın yapıyorsak onu seçiyoruz. Biz Türkçeyi seçtik. Onun altında ise Program Politikaları yer almaktadır. Bunlar kabul edip “Devam et” seçeneğini seçiyoruz.

Bir sonraki adımda Adres bilgilerimizi seçiyoruz. Sakın burada sahte adres vermeyiniz çünkü Google ilk ücretimizi almadan önce ödeme aktivitesi için evimize posta ile çek yollamaktadır. O yüzden bu kısımdaki bilgilerimizi tamamen doğru girmeliyiz.

Bütün Bilgileri girdikten sonra “Başvurumu Gönder” seçeneğini seçiyoruz.

Bu son adımdı bir sonraki adımda ağıda da gördüğümüz gibi topu tamemen Google’a atıyoruz ve Google çalışanlarının sitemizi kabul etmesini bekliyoruz.

Eğer kabul edilirseniz ki eğer bir illegallik yoksa ve kurallara uygun siteniz varsa kabul edilirsiniz. Bol kazançlar dileriz unutmayalım ki Google’ı kandıramazsınız sakın internet üzerinde gezen fazla kazanç kandırmacalarınıza inanmayınız.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir ve Ölçümü Nasıl Yapılmaktadır ? başlıklı makalemizde trustrank, trustrank ölçümü ve trustrank nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

08 Aralık 2016
245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

 1. mehmet dedi ki:

  teşekkürler bilgilendirici olmuş

 2. Kübra Onat dedi ki:

  Google adsenseye kayıt olmanın zorlaştığı şu dönemde böyle değerli bilgileri bizim ile paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bundan böyle sitenizi sık kullanılanlar listeme dahil ettim.

 3. Muhammet dedi ki:

  İnternet hayatında olanlara özellikle yeni başlayanlara özel oldukça güzel bir kaynak hazırlamışsınız. Bu bilgilerden yola çıkarak bende birkaç ipucu vermek isterim adsense kaydolmak isteyenlere özel..

  Güzel bir hakkımızda sayfası,gizlilik politikası sayfası oluşturmalısınız.
  Sonrasında ise okunabilir,bilgilendirici özgün makaleleriniz hazır olduğunda başvuru yaparsanız kesinlikle adsense onayı da alabilirsiniz.

 4. Ekrem dedi ki:

  Adsenseye kayıt hakkında güzel bilgiler vermişsiniz. Kayıt olmak isteyenlere yardımcı olacağını umuyorum. Paylaşım için teşekkürler.

 5. Bahadır dedi ki:

  Öncelikle bilgilendirici yazılarınızdan dolayı teşekkür ederim, günümüzde forumlarda birçok kişi adsense nasıl kayıt olurum gibi mesajlar atmakta bu yazı tamda yerinde olmuş..

 6. Gaste dedi ki:

  Kaydımızı yaptığımızda eskiden 1 gün içerisinde onay veya red alıyorduk ancak şimdilerde sistem değişmiş süreler 3 gün olarak belirtiliyor ama neredeyse 1 ayı bulduğu ve kabulün çok zor olduğu dönemlerdeyiz.

 7. mehmetcb dedi ki:

  Teşekkürler çok yardımcı bir konu olmuş. Biz webmasterlar için en büyük gelir kaynağımız reklam verenler arasında hiç şüphesiz Google Adsense. Sitemizi hemen hemen en çok geliri nasıl kazanabiliriz düşüncesiyle tasarlayıp içerikler giriyoruz. Google Adsense’yi yeni öğrenen keşfeden arkadaşlar için başarılı bir açıklama olmuş. Teşekkürler.

 8. beyuzman dedi ki:

  Google adesense almak için çok uğraşıyorum her şeyi sil baştan sizin dediğiniz şekilde yaptım bakalım ne olacak verdiğiniz bilgiler çok değerli bilgiler çok teşekkür ederim.

 9. Yiğit çelebi dedi ki:

  Bundan 10 sene evvele dayanıyor adsense ile tanışmam. Fakat o zamanlar her gençte olduğu gibi adsense’in kıymetini bilemedik. Şimdi de ne yapsak da nasıl alsak adsense hesabını diye çırpınıyoruz:) tabi biz bu alım esnasındaki aşamaları biliyoruz fakat yeni bu işe giren arkadaşlar için resimli anlatım falan çok iyi olmuş elinize sağlık. Bilgi paylaştıkça çoğalır

 10. Mustafa dedi ki:

  Senelerdir google adsense kullanmaktayım. Diğer reklam firmalarını da denedim/deniyorum am şimdiye kadar adsense’in yerini alabilecek bir firmaya rastlamadım. Bu günden sonra da olacağını pek zannetmiyorum. En azından kısa bir zaman içinde böyle birşey olmayacaktır.

  Google adsense’ye yeni katılacak arkadaşlara bol kazanç diliyorum. Umarım bu sayfadaki bilgiler işlerine yaramıştır.

BİR YORUM YAZINBurası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat